Hotele poszukują pracowników zwłaszcza w sezonie urlopowym. Na oferty zatrudnienia można więc liczyć przede wszystkim latem. Dotyczy to nie tylko polskich firm, lecz także zlokalizowanych w innych krajach. Praca w hotelu za granicą może być wyjątkowo opłacalna, ponieważ wiąże się z wyższymi zarobkami. Gdzie warto pracować i jakie stanowisko można objąć?

Branża hotelarska oferuje ciekawe możliwości zatrudnienia zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zatrudnienie można znaleźć w różnych krajach Europy. Praca w hotelach za granicą przyciąga przy tym wiele osób, którym zależy na dorobieniu sobie. Często podejmowana jest bowiem sezonowo. Warto wiedzieć, jakie są popularne wymagania i warunki zatrudnienia, które oferują zagraniczni pracodawcy.

Praca w hotelach za granicą – w jakich krajach można ją podjąć?

Praca za granicą w hotelu dostępna jest w wielu różnorodnych krajach. Oczywiście przodują tu państwa, które są popularne jako wakacyjne cele podróży gwarantujące świetną, słoneczną pogodę. Wśród nich można wymienić m.in. Hiszpanię, Włochy, Grecję, Chorwację czy Cypr. Turystów przyciągają jednak również inne miejsca. Z tego względu oferty pracy w hotelu za granicą czekają też w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwajcarii, Norwegii, Niemczech czy Holandii. Ogłoszenia są kierowane również do obcokrajowców, z czego chętnie korzysta wielu Polaków.

Praca w hotelarstwie za granicą – jakie stanowiska są dostępne?

Branża hotelarska jest dość szeroka. Daje więc wiele możliwości kariery w zależności od preferencji, umiejętności i doświadczenia konkretnej osoby. Praca w hotelach za granicą, podobnie jak w Polsce, może dotyczyć takich stanowisk, jak m.in.:

  • pracownik recepcji lub portier,
  • pracownik hotelowej restauracji – pod tym względem dostępne są posady m.in. kelnera, kucharza, pomocy kuchennej, barmana itp.,
  • pokojówka,
  • pracownik techniczny (odpowiedzialny m.in. za naprawy drobnych usterek czy prace o charakterze montażowym),
  • konsjerż (stanowisko występujące w luksusowych hotelach; jest to osoba zajmująca się załatwianiem różnych spraw dla hotelowych gości).

To najpopularniejsze stanowiska w tej branży. Jeśli chodzi o pracę w hotelarstwie za granicą, najczęściej poszukiwani są recepcjoniści oraz pokojówki.

Mamy oferty pracy specjalnie dla Ciebie

Nie czekaj i sprawdź nasze oferty pracy. Pokierujemy Cię w stronę nowej pracy pełnej korzyści. Odkryj możliwości, które na Ciebie czekają.

poznaj nasze oferty pracy

Praca w hotelu za granicą – popularne wymagania pracodawców

Wymagania do pracy w hotelu za granicą zależą oczywiście od konkretnego stanowiska oraz preferencji danego pracodawcy. Przykładowo, w przypadku pracownika recepcji często oczekuje się wcześniejszego doświadczenia zawodowego na podobnym stanowisku, znajomości obsługi systemów rezerwacyjnych, otwartości i dobrze rozwiniętej komunikatywności, wysokiej kultury osobistej, dobrej prezencji i umiejętności pracy zespołowej. Oprócz tego wymagana jest oczywiście komunikatywna znajomość języka obcego używanego w danym kraju oraz dodatkowo języka angielskiego (w niektórych przypadkach może wystarczyć sam angielski).

Z kolei w przypadku zatrudnienia jako pokojówka wymagania są mniejsze. Czasami możliwa jest nawet praca za granicą w hotelu bez znajomości języka. Wśród wymagań znajduje się za to samodzielność, pracowitość, sumienność i pozytywne nastawienie. Niektórzy pracodawcy mogą też oczekiwać doświadczenia w porządkowaniu pomieszczeń hotelowych.

Czy praca sezonowa w hotelu za granicą się opłaca?

Wielu Polaków myśli o pracy sezonowej w hotelu za granicą. Ma ona wówczas jedynie tymczasowy charakter i pozwala sobie dorobić. Tym, co przemawia za takim rozwiązaniem, jest właśnie kwestia wynagrodzeń. Choć różnią się one w zależności od państwa i konkretnego pracodawcy, są wyższe niż w Polsce (dotyczy to krajów zachodnich). Jeżeli wybierze się przy tym pracę w hotelu za granicą z zagwarantowanym darmowym zakwaterowaniem, co jest często spotykane, można zaoszczędzić naprawdę satysfakcjonującą sumę, a przy tym zdobyć doświadczenie w nowym otoczeniu i podszkolić język.

Zobacz również:

  1. Jak znaleźć pracę za granicą bez języka?
  2. Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku – pytania i odpowiedzi
  3. Popularne oferty pracy za granicą. Jak można ją podjąć?

oferty pracy dla Ciebie

znajdź pracę