Oferty pracy za granicą można znaleźć przede wszystkim w Internecie. Dostępne są na wielu dedykowanych stronach, a także na portalach społecznościowych. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na ogłoszenia umieszczane przez sprawdzone agencje pracy tymczasowej. Podjęcie zatrudnienia za pośrednictwem takiego podmiotu w znaczący sposób ułatwia znalezienie odpowiedniego zajęcia poza granicami kraju.

Praca za granicą przez agencję zatrudnienia

Agencja pracy za granicą to miejsce, które oferuje szeroki wachlarz propozycji zatrudnienia. Jego zadaniem jest pośrednictwo między potencjalnym kandydatem do pracy a zagranicznym przedsiębiorstwem. Stanowi to duże ułatwienie zwłaszcza dla osób, które nie mają czasu na samodzielne organizowanie wyjazdu lub załatwianie spraw urzędowych jest dla nich po prostu zbyt skomplikowane Warto bowiem wiedzieć, że agencja pracy za granicą ponosi pełną odpowiedzialność za wszelkie kwestie formalne. Po jej stronie leży więc nie tylko pośredniczenie w kontaktach między pracownikiem a pracodawcą. Do jej głównych zadań należy również pomoc w organizacji dojazdu do zagranicznej firmy, a także niejednokrotnie zapewnienie odpowiedniego zakwaterowania. Co ważne, agencja pracy za granicą zapewnia również legalność zatrudnienia. W związku z tym należy wybrać sprawdzonego i wiarygodnego pośrednika.

przeczytaj też: na czym polega praca elektryka i kto może ją wykonywać?

Kolejną zaletą skorzystania z agencji pracy za granicą jest duża liczba zagranicznych firm, które z nią współpracują. Daje to ogromne możliwości wyboru i ułatwia znalezienie zajęcia, które jak najpełniej odpowiada oczekiwaniom i predyspozycjom pracownika. Oferty pracy za granicą dostępne są w różnorodnych branżach. Dominują takie dziedziny, jak rolnictwo, transport, gastronomia, roboty budowlane czy praca na produkcji. Oprócz tego, dużą popularnością cieszą się zajęcia związane ze sprzątaniem oraz opieką nad dziećmi lub osobami starszymi. 

Mamy dla Ciebie pracę

Wyszukaj oferty dla siebie i znajdź swoją wymarzoną pracę w mgnieniu oka.

aktualne oferty pracy

Gdzie jest dostępna praca za granicą bez języka?

Czy łatwo jest znaleźć pracę za granicą od zaraz? Wszystko zależy od podejścia. Aby zdobyć zatrudnienie poza krajem należy wykazać się przede wszystkim zaangażowaniem i zdecydowaniem. Niestety, wiele osób, które nie znają języków obcych wątpi w powodzenie takiego przedsięwzięcia. Okazuje się jednak, że zupełnie niepotrzebnie. Praca za granicą bez języka jest jak najbardziej możliwa.  Wśród ofert zatrudnienia bez trudu można znaleźć zajęcia, do których wykonywania nie potrzebne są specjalistyczne kwalifikacje. Dotyczy to zwłaszcza pracy w fabrykach – na produkcji lub na magazynie.

warto wiedzieć: jak wygląda praca montera i ile zarabia?

Praca za granicą bez języka dostępna jest także w przypadku sezonowego zatrudnienia w rolnictwie związanego ze zbiorem owoców i warzyw. Oprócz tego, wiele zagranicznych firm poszukuje sprzątaczek i pracowników budowlanych. Oni również nie muszą posiadać umiejętności komunikowania się w języku obcym.

Praca za granicą dla par

Osoby, które obawiają się samodzielnego wyjazdu do innego kraju, mogą poszukać zatrudnienia z osobą towarzysząca. Popularna jest bowiem praca za granicą dla par. Emigracja zarobkowa, nawet krótkotrwała, może być źródłem dużego stresu. Aby go zminimalizować, warto pomyśleć o wyjechaniu z kimś zaufanym. Może mieć to pozytywny wpływ na poczucie bezpieczeństwa i ogólne samopoczucie. Pracę za granicą dla par oferuje wiele firm. Takie rozwiązanie stosowane jest najczęściej w przypadku zatrudnienia w rolnictwie i  branży produkcyjnej.

Czy warto podjąć pracę za granicą?

Praca za granicą jest dużym wyzwaniem. Należy więc dokładnie przemyśleć wszystkie „za” i „przeciw”. 

Jakie są zalety pracy za granicą? To przede wszystkim:

  • wyższe zarobki,
  • możliwość zdobywania doświadczenia i rozwój zawodowy,
  • możliwość praktycznej nauki języka obcego,
  • odwiedzenie ciekawych miejsc i możliwość poznania ich kultury.

Za wady uznaje się z kolei tęsknotę za domem, trudności w odnalezieniu się w nowym środowisku i konieczność zaczynania swojej kariery zawodowej „od zera”.

oferty pracy dla Ciebie

znajdź pracę