Wachlarz stanowisk w sieciach handlowych, ale przede wszystkim w branży dóbr szybko zbywalnych, czyli m.in. żywności, środków czystości, czy wyrobów alkoholowych i tytoniowych, jest tak szeroki, że zatrudnienie tam mogą znaleźć studenci i absolwenci wielu kierunków na polskich uczelniach – czytamy w artykule w magazynie Eurostudent.

– Na brak ofert pracy nie mogą narzekać zarówno kandydaci wyróżniający się znajomością języków obcych, jak i osoby, które najlepiej odnajdują się w pracy twórczej – podkreśla w rozmowie z magazynem konsultantka Randstad Polska, Katarzyna Lewczuk.

Co istotne FMCG to branża, która od dawna organizuje dla studentów programy stażowe, tworząc w ten sposób doskonałą okazję do zdobycia doświadczenia zawodowego już na wczesnych etapach kariery. Wspomniana mnogość stanowisk w strukturach firm z tej branży sprzyja poznawaniu wielu umiejętności cennych na wszystkich etapach kariery.

świetny start dla mistrzów sprzedaży

Dużą grupą stanowisk w branży FMCG i sieciach handlowych są te związane ze sprzedażą. Jak podkreśla Katarzyna Lewczuk z Randstad Polska , mają tu szansę sprawdzić się osoby komunikatywne, z otwartym podejściem do klienta, ale też radzące sobie ze stresem i doskonale organizujące swoją pracę.

Stanowiska sprzedażowa to z jednej strony kuźnia talentów, z drugiej – duże możliwości awansu, a dobrym początkiem mogą okazać się programy skierowane właśnie do studentów, którzy stawiają pierwsze kroki w karierze.

O tych programach, szansach na rozwój w branży FMCG i korzyściach z pracy w firmach z tego sektora można przeczytać w artykule opublikowanym w magazynie Eurostudent »