Outsourcing kadrowo-płacowy może być rozwiązaniem, które przyniesie firmie korzyści niezależnie od jej wielkości. Delegując te procesy na zewnątrz nie musisz przeprowadzać czasochłonnych rekrutacji wewnętrznych specjalistów, inwestować w niezbędne w tej branży szkolenia dla pracowników. Zamiast tego możesz skupić się na rozwoju biznesu, mając jednocześnie gwarancję, że dane przekazane outsourcerowi są bezpieczne. Co zatem możesz zyskać przekazując procesy kadrowo-płacowe zewnętrznej, renomowanej instytucji? 

pani-LP-Ferrero-3
pani-LP-Ferrero-3

outsourcing kadrowo-płacowy, a bezpieczeństwo danych

Jeden z największych dylematów, przed którym stoją firmy rozważające skorzystanie z usługi outsourcingu kadrowo-płacowego dotyczy tego, czy mogą powierzyć wrażliwe dane zewnętrznej instytucji. Tymczasem takie rozwiązanie jest jednym z najbezpieczniejszych. Outsourcerzy kadrowo-płacowi to firmy, które w bardzo dokładny sposób przeanalizowały ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO), a następnie dostosowały swoje rozwiązania do nowych regulacji. W przeciwnym wypadku nie byłyby w stanie zapewnić odpowiedniej jakości swoich usług, w których ogromną rolę odgrywa przecież bezpieczeństwo przetwarzanych danych. Outsourcerzy kadrowo-płacowi inwestują więc w najwyższej jakości systemy. Każdorazowe wejście do bazy wymaga autoryzacji, a same dane są zaszyfrowane i chronione zaporami, które mają zapobiegać atakom hakerskim i próbom włamania się do systemu. Co więcej, aby mieć gwarancję, że dane nigdy nie zostaną utracone, usługodawcy tworzą kopie zapasowe gromadzonych informacji. Skoro o gwarancji mowa, to zawarta zostanie ona w umowie, którą zawrzesz z zewnętrzną organizacją. Outsourcując procesy kadrowo-płacowe do odpowiedniej organizacji zyskujesz pewność, że dane pracowników będą zabezpieczone na wiele sposobów.

Warto wiedzieć: Jak liderzy hr mogą pomóc zwiększyć bezpieczeństwo informacji w firmie?

profesjonalizm gwarancją spokoju

W przedsiębiorstwach oferujących outsourcing kadr i płac zespoły tworzone są przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Często prowadzą projekty dla wielu, różnych klientów. Współpracując zatem z taką firmą, rozliczenia trafiają do świetnych specjalistów, korzystających z praktyk, które sprawdziły się już wielokrotnie. 

więcej spokoju to więcej czasu

Przede wszystkim delegując outsourcing kadrowo-płacowy na zewnątrz nie musisz tworzyć takiej komórki we własnej firmie. Całkowicie znika więc obawa związana z tym, że pracownik odpowiedzialny za te zadania zrezygnuje z pracy. Co więcej, posiadając taki wewnętrzny dział, musisz ciągle inwestować w wiedzę jego członków. Szkolenia dla pracowników, kursy, pomoce naukowe - to wszystko niemały wydatek, a osoby odpowiedzialne za kadry i płace muszę być na bieżąco. Outsourcując te zadania zyskujesz spokój. Odpowiedzialność za prawidłowe naliczanie oraz terminowe wypłacanie wynagrodzeń i prowadzenie spraw personalnych w pełni spoczywa na obsługującej Twoją firmę organizacji. Dzięki temu możesz skupić się na głównym obszarze swojej działalności, zdobywaniu nowych klientów, partnerów biznesowych czy wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą Ci być przed konkurencją.

outsourcing kadrowo-płacowy a koszty

To tylko z pozoru brzmi, jak paradoks. W istocie przekazanie procesów kadrowo-płacowych zewnętrznej instytucji może przełożyć się na niższe koszty związane obsługą tych aspektów. To nie tylko oszczędności wynikające z braku inwestycji we wspomniane już szkolenia i kursy wewnętrznych ekspertów. Fakt, iż nie posiadasz wewnętrznych pracowników do zarządzania kadrami i płacami oznacza mniejsze wydatki na wynagrodzenia, składki, ale też mniej sprzętu biurowego. Co więcej, to także brak kosztów związanych z rekrutacją i wdrożeniem takiego wewnętrznego specjalisty. Finalnie więc posiadanie wewnętrznych specjalistów ds. kadr i płac może być równoznaczne z większymi kosztami. Poprzez outsourcing unikasz natomiast tych powiązanych ze sobą wydatków, co może być po prostu tańsze.

Zobacz również: 4 powody dla których firmy korzystają z outsourcingu kadrowo-płacowego

pomoc dla pracowników z Ukrainy

O pełnym wachlarzu możliwości, jakie daje outsourcing kadr i płac możesz dowiedzieć się z naszego bezpłatnego e-booka:

pobierz
o autorze
Sylwia Krajewska
Sylwia Krajewska

Sylwia Witkowska

senior sales manager w randstad payroll solutions

bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, trendami i raportami dotyczącymi rekrutacji i rynku pracy.

zapisz się