Po niemal dwóch latach niespotykanych dotychczas wyzwań biznesowych, takich jak zakłócenia łańcuchów dostaw, kwarantanny, przejście na pracę zdalną, przestoje itd., wiele przedsiębiorstw jest gotowych na ożywienie działalności. Na szczęście wygląda na to, że w wielu obszarach globalnej gospodarki następuje szybszy postęp niż przewidywała większość ekspertów. Niestety utrzymujący się niedobór pracowników mogą utrudnić rozwój działalności biznesowej dla milionów firm na świecie.

W rzeczywistości już można zaobserwować oznaki tego zjawiska. W Stanach Zjednoczonych niemal połowa wszystkich firm budowlanych musiała według doniesień odrzucać zamówienia z powodu niedoboru pracowników. Inne przeprowadzone niedawno badanie wykazało, że 68% globalnych firm twierdzi, że brak wykwalifikowanych pracowników uniemożliwia im wdrożenie nowych technologii w miejscu pracy.

Aby nie opóźniać ożywienia po pandemii, konieczne będzie znalezienie sposobów na przezwyciężenie problemu ogromnego niedoboru pracowników. Nie jest to proste zadanie, biorąc pod uwagę fakt, że od czasu pandemii oczekiwania pracowników znacznie się zmieniły, tak jak i trendy rynkowe, a wiele firm pracuje ciężko, aby poprawić swoją sytuację w nowej rzeczywistości.

Dobra wiadomość jest taka, że współpraca z firmą zajmującą się rozwiązaniami HR może pozwolić uzyskiwać lepsze wyniki w zakresie zatrudniania i zatrzymywania pracowników, jednocześnie pomagając firmie zaoszczędzić czas i pieniądze. Oto kilka sposobów, w jakie partner oferujący rozwiązania HR, np. Randstad, może pomóc firmie przezwyciężyć problem niedoboru pracowników.

Pobierz kompleksowy przewodnik po współpracy z randstad.

pobieram

zatrudnianie pracowników tymczasowych

Biorąc pod uwagę złożoność współczesnych gospodarek globalnych, np. zakłócenia łańcuchów dostaw i zmieniające się potrzeby konsumentów, coraz więcej firm polega na pracownikach tymczasowych, aby sprostać zapotrzebowaniu produkcyjnemu. Według naszego raportu Randstad Sourceright Trends ponad 70% firm planuje korzystać z usług większej liczby pracowników tymczasowych, wykonawców i pracowników projektowych w 2022 r.

 Randstad posiada narzędzia, technologię i doświadczenie potrzebne Twojej firmie do zarządzania kadrą tymczasową. W ramach Randstad Inhouse Services wspieramy klientów w zakresie wszelkich działań, począwszy od rekrutacji, poprzez wdrażanie, aż po planowanie grafiku pracowników tymczasowych.

056
056

dostęp do obszernej bazy danych utalentowanych pracowników

Po nawiązaniu współpracy z Randstad uzyskujesz natychmiastowy dostęp do naszej puli utalentowanych pracowników z różnych miejsc i branży. Masz możliwość skorzystania z naszego zaawansowanego systemu filtrowania, aby przeszukać naszą bazę danych i uzyskiwać dodatkowe informacje na temat kandydatów, którzy odpowiadają ustalonym kryteriom. Możesz również współpracować bezpośrednio z naszymi rekruterami i pozwolić nam znaleźć kandydatów, którzy będą idealnie odpowiadać określonym kryteriom. Koncentrujemy się na dopasowaniu do stanowiska oraz dopasowaniu do firmy i szefa w celu znalezienia kandydata, który nie tylko spełnia wymagania, ale także prawdopodobnie pozostanie w firmie. 

wgląd w najnowsze tendencje na rynku

Podczas pandemii tendencje na rynku znacząco się zmieniły i w jej następstwie w dalszym ciągu się zmieniają. Kluczowe jest, aby pracodawcy zrozumieli te zmiany, jeśli nie chcą zostać w tyle na obecnym wysoce konkurencyjnym rynku pracy. Współpraca z partnerem HR może pomóc uzyskać te informacje bez straty cennego czasu.

Przykładowo nasze zespoły w Randstad regularnie śledzą tendencje na rynku i informacje o kandydatach, aby zadbać o to, aby zmiany przekształcające oblicze rynku pracy były dla Ciebie w pełni zrozumiałe.

korzystanie z zaawansowanych technologii HR

Technologia HR stała się tak istotna, że niemal niemożliwe jest pozostanie konkurencyjnym na rynku pracy bez korzystania z niej. Na dzisiejszym szybko zmieniającym się rynku pracy nie można już spędzić tygodni czy miesięcy na przeglądaniu zgłoszeń, przeprowadzaniu weryfikacji danych i umawianiu się na rozmowy kwalifikacyjne. W rzeczywistości im więcej czasu zabiera wybranie idealnego kandydata i przesłanie oferty pracy, tym większe ryzyko, że stracisz tego kandydata na rzecz konkurencji. Z drugiej strony nie warto przyspieszać procesu i ryzykować podejmowania niewłaściwych i kosztownych decyzji dotyczących zatrudnienia.

W takiej właśnie sytuacji może pomóc technologia HR. Twoja firma może uniknąć utraty najbardziej utalentowanych pracowników, usprawniając proces rekrutacyjny poprzez wykorzystywanie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i technologii predykcyjnej. Połączenie tej technologii pozwala firmie szybciej wyszukiwać kluczowych kandydatów i wysyłać oferty pracy, zanim konkurencja będzie miała szansę ich zatrudnić.

W Randstad rozumiemy wartość technologii HR, ale dostrzegamy również, jak ważny jest ludzki wymiar. Uważamy, że firmy mogą osiągać wartościowe wyniki tylko poprzez nadawanie priorytetu technologii w ludzkim wymiarze. To właśnie z tego powodu opracowaliśmy nasz intuicyjny i wydajny zestaw technologii, Randstad Relevate. Ten zestaw narzędzi HR obejmuje różne rozwiązania, np. narzędzia Relevate do wyszukiwania utalentowanych kandydatów, technologię Relevate Interview i Relevate HR Portal, które pomagają usprawnić i zautomatyzować proces rekrutacyjny oraz proces zarządzania utalentowanymi pracownikami.

Pobierz kompleksowy przewodnik po współpracy z randstad.

pobieram

spersonalizowane rozwiązania HR

W Randstad jesteśmy świadomi tego, że rozwiązania z zakresu rekrutacji utalentowanych pracowników i zarządzania nimi nie są uniwersalne. Nie ma dwóch takich samych przedsiębiorstw, a każda firma ma swoje własne newralgiczne punkty oraz cele. Nasze zespoły cierpliwie dążą do lepszego zrozumienia potrzeb naszych klientów, celów związanych z rekrutacją oraz wyzwań związanych z zarządzaniem miejscem pracy. Omówimy z Twoją firmą konkretne potrzeby w zakresie zatrudniania i dowiemy się więcej na temat misji firmy i kultury w miejscu pracy.

Poświęcenie czasu na zgromadzenie tych informacji pozwala nam opracować spersonalizowane strategie mające na celu skuteczne pozyskiwanie utalentowanych pracowników i radzenie sobie z wyzwaniami dotyczącymi zatrzymywania pracowników. Nasze spersonalizowane rozwiązania HR umożliwiają naszym zespołom nie tylko udzielenie Ci pomocy w znalezieniu kandydatów z odpowiednimi umiejętnościami i kwalifikacjami, ale również skoncentrowanie się na dopasowaniu do stanowiska i szefa, co pomaga osiągnąć wyższe wskaźniki  utrzymania zatrudnienia.

rozwiązania z zakresu zarządzania kadrami

Profesjonalny partner ds. rozwiązań HR, np. Randstad, może nie tylko pomóc w związku z procesem rekrutacyjnym, ale także w związku z rozwiązaniami z zakresu zarządzania kadrami. Przykładowo nasze przewodniki dotyczące wynagrodzenia rocznego pomagają firmie ustalić optymalne wynagrodzenia dla nowo zatrudnionych oraz określić podwyżki wynagrodzeń dla obecnie zatrudnionych pracowników.

Randstad oferuje również usługę Randstad In House, przeznaczoną dla klientów zatrudniających wielu pracowników, w tym pracowników stałych lub tymczasowych. Świadcząc te usługi, konsultant zajmujący się Twoją firmą na miejscu jest w stanie zadbać o wszystko, począwszy od rekrutacji i wdrażania, aż po planowanie grafiku zmian roboczych i szkolenie pracowników. Korzystanie z usług partnera HR działającego na miejscu może zwiększyć skuteczność szkoleń, zaangażowanie i produktywność pracowników, jednocześnie ograniczając nadmierne nieobecności i rotację.

Jeśli chcesz uporać się z utrzymującym się niedoborem pracowników, aby Twoja firma mogła rozwijać się na rynku post-pandemicznym podobnie jak Randstad, rozważ nawiązanie współpracy z partnerem ds. rozwiązań HR.

Aby dowiedzieć się więcej na temat działania naszych rozwiązań w zakresie rekrutacji utalentowanych pracowników i zarządzania nimi, pobierz nasz Przewodnik Randstad.

pobieram
o autorze
randstad polska
randstad polska

Zespół Randstad Polska

human forward.

bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, trendami i raportami dotyczącymi rekrutacji i rynku pracy.

zapisz się