Rynek pracy ulega dynamicznym przeobrażeniom. Powstają nowe profesje, znaczenie innych z kolei stopniowo ulega zmniejszeniu. Technologia odgrywa coraz większą rolę w naszym życiu zawodowym. W ostatnich miesiącach tempo zmian, których jesteśmy świadkami przybrało niespotykaną dotąd skalę. Pracodawcy stoją przed wyzwaniami, z którymi nigdy dotąd nie musieli się mierzyć. Wiele firm wciąż szuka odpowiedzi na pytania, jakie działania mogą podjąć, aby w czasach pełnych wyzwań zapobiec redukcji etatów czy jak zatrudnić nowe osoby z kompetencjami, których dotychczas firma nie potrzebowała. Rozwiązaniem części obecnych problemów jest innowacyjna platforma Randstad RiseSmart.

dlaczego planowanie rozwoju pracownika jest ważne?

Zapewnienie podwładnym wielu różnych możliwości, dawanie im szans na zdobywanie nowych umiejętności, wyznaczanie konkretnych celów, które pomagają im się rozwijać i wzrastać wraz z Twoją organizacją przekłada się na większe zaangażowanie pracowników, motywację i lojalność. To oczywiście także ogromne korzyści dla Twojej marki pracodawcy. Coraz częściej firmy wprowadzają coaching kariery wewnątrz organizacji, proces w którym uczestnik przy wsparciu coacha kariery definiuje swoje kolejne cele zawodowe i identyfikuje obszary do rozwoju w kontekście kolejnych stanowisk a doradca ds. szkoleń pomaga stworzyć zindywidualizowaną ścieżkę rozwoju. W realizacji wszystkich tych działań może pomóc Ci właśnie platforma Randstad RiseSmart.

Pomagaj zatem wyznaczać pracownikom ich cele zawodowe i wychodź naprzeciw ich potrzebom w zakresie rozwoju, nie tylko zawodowego, lecz jeśli to możliwe również osobistego. Pamiętaj jednak, aby cele, które wyznaczasz poszczególnym pracownikom wspierały realizację celów strategicznych całej organizacji. Nie zapominaj także o liderach. Postaraj się wspierać w ich codziennych wyzwaniach związanych z zarządzaniem zespołem.

outplacement, czyli ostatni krok w procesie mobilności talentów w twojej organizacji
outplacement, czyli ostatni krok w procesie mobilności talentów w twojej organizacji

redeployment jako forma wspierania rozwoju pracowników

Silna marka pracodawcy ułatwia utrzymanie, ale także pozyskanie nowych talentów. Korzystając z platformy Randstad RiseSmart jesteś w stanie szybko odkryć przed pracownikami nowe możliwości w Twojej organizacji. W ten sposób ograniczasz rotację największych talentów, a jednocześnie tworzysz elastyczne i mobilne środowisko pracy. Redeployment pozwala nam łączyć cele, umiejętności i doświadczenie Twoich obecnych pracowników z odpowiednimi, wewnętrznymi możliwościami, odciążając tym samym działy HR i umożliwiając pracownikom bezproblemową zmianę stanowisk.

Randstad RiseSmart to nowoczesne podejście do outplacementu, redeploymentu i rozwoju ścieżki kariery dla pracodawców dbających o swoich pracowników na każdym etapie współpracy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, daj nam znać:

chcę dowiedzieć się więcej

niższy koszt rekrutacji pracownika

Wspomniane przeze mnie aspekty pozwalają firmie osiągnąć jeszcze jeden, bardzo istotny w czasach kryzysu cel. Mam oczywiście na myśli optymalizację kosztów. Korzystając z platformy Randstad RiseSmart jesteś w stanie zmniejszyć koszty rekrutacji i zatrudnienia. Sam proces wdrożenia nowych pracowników staje się efektywniejszy i nie wymaga tak dużej uwagi Twoich wewnętrznych zasobów.

Większa mobilność wewnętrzna pracowników w zakresie zmiany stanowisk przekłada się na mniejszą rotację. To natomiast sprawia, że cenna wiedza pozostaje w Twojej organizacji.
Dzięki innowacyjnym, spersonalizowanym rozwiązaniom w zakresie mobilności talentów, platforma Randstad RiseSmart wspiera firmy w angażowaniu pracowników i budowaniu wizerunku marki pracodawcy z wyboru.

o autorze
Beata Wolska
Beata Wolska

Beata Wolska

hr consultancy manager w randstad polska

bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, trendami i raportami dotyczącymi rekrutacji i rynku pracy.

zapisz się