kontroler finansowy, warszawa

lokalizacja
warszawa, mazowieckie
rodzaj pracy
praca stała

liczba wakatów
1
poziom doświadczenia
powyżej 24 miesięcy

rodzaj pracy
praca stała
kategoria
Finanse, Ekonomia
typ umowy
umowa o pracę
system pracy
podstawowy

kontakt w randstad

alicja ryłek+48 609306703
numer referencyjny
/470/04/2021/AR - 69717

opis stanowiska

Aktualnie do wewnętrznych struktur Randstad Polska poszukujemy doświadczonego kontrolera finansowego, który dołączy do zespołu Kontrolingu. Szukasz ciekawej pracy w dużej międzynarodowej organizacji, dołącz do Randstad.

oferujemy

  • umowę o pracę
  • pracę w międzynarodowej korporacji, będącej liderem na rynku
  • szkolenia oraz możliwość rozwoju
  • praca na zaawansowanych systemach informatycznych (m.in. SAP ERP)
  • atrakcyjne warunki pracy
  • opieka medyczna
  • karta sportowa
  • premie raz na pół roku

zadania

  • pełnienie funkcji finance business partnera dla dedykowanej linii biznesowej/ działów
  • kontrola zgodności faktycznych wyników z celami budżetowymi, identyfikacja różnic i wsparcie managera w podjęciu działań zaradczych (przygotowanie budżetu, optymalizacja procesów i kosztów, kalkulacji premii)
  • analizy zyskowności oddziałów oraz zgłaszanie managerom wskazówek optymalizacyjnych
  • rzetelne i terminowe sporządzanie raportów i analiz controllingowych
  • przygotowywanie i udostępnianie właściwym managerom informacji zarządczej
  • przygotowanie i udostępnianie danych pracownikom innych działów
  • wsparcie managerów w procesie budżetowania
  • administracja modułem controlingowym, dbałość o zgodność danych
  • analiza wyników na poziomie klienta oraz zgłaszanie wytycznych do poprawy zyskowności
  • dokonywanie przeksięgowań i rezerw urealniających wyniki
  • przygotowanie prezentacji oraz udział w spotkaniach z członkami zarządu
  • kontakt z generalną centralą Randstad Holding
  • uczestniczenie w projektach firmowych, również jako project manager
  • poszukiwanie obszarów do usprawnień i optymalizacji
  • raportowanie do CFO

oczekujemy

  • min. 4 lata pracy na stanowisku związanym z obszarem controllingu
  • wykształcenie wyższe (mile widziane kierunki: rachunkowość, finanse)
  • znajomość języka angielskiego na poziomie C1
  • dobra znajomość programu Excel umożliwiająca swobodne tworzenie rozbudowanych modeli finansowych
  • fachowa wiedza z zakresu controllingu i podstaw rachunkowości finansowej i zarządczej
  • znajomość międzynarodowych standardów rachunkowości oraz międzynarodowych procedur raportowania
  • znajomość oprogramowania księgowo-finansowego oraz zintegrowanych systemów wspomagania zarządzania przedsiębiorstwem (mile widziana praktyczna znajomość SAP FI-CO oraz Tableau lub Google Data Studio)
  • umiejętności analityczne
  • wysokie umiejętności interpersonalne
  • zdolność przekonywania, asertywność oraz proaktywna postawa