Wystarczą 3 dni urlopu, aby majowy odpoczynek od pracy trwał 9 dni bez przerwy, a jeśli ktoś długi weekend połączył jeszcze świętami wielkanocnymi, to mógł liczyć nawet 16 dni wolnego przy zaledwie 7 dniach urlopu. To wystarczyć może nie tylko na tradycyjnego grilla na działce, ale nawet na daleką egzotyczną podróż. Święta w kalendarzu sprzyjają w tym roku dłuższemu wypoczynkowi, a majowy weekend nie jest ostatnim w tym roku.

Na kolejny korzystny układ świąt nie będziemy musieli długo czekać. W czerwcu Boże Ciało wypada w czwartek 20, wystarczy więc urlop w piątek i mamy szansę na 4 dni nieprzerwanego odpoczynku. Jeśli zdecydujemy się wziąć jeszcze wolne w pracy od poniedziałku do środy, przy 4 dniach urlopu będziemy mieli 9 dni relaksu.

zobacz także: sposoby na więcej wolnego w 2019 roku – jak zaplanować urlopy?

W lecie jeszcze raz będziemy mogli wykorzystać podobny manewr. 15 sierpnia w czwartek wypada Święto Wojska Polskiego – dzień ustawowo wolny od pracy. Urlop w piątek 16 sierpnia daje nam 4 dni odpoczynku, a jeśli dorzucimy do tego także wolne w pracy od 12 do 14 sierpnia, to łącznie na wakacyjne podróże będziemy mieli 9 dni.

Dla listopada charakterystyczna są aż dwa dni ustawowo wolne od pracy, ale w tym roku wypadają bezpośrednio przed lub po weekendzie. Święto Wszystkich Świętych obchodzimy w piątek 1 listopada, zaś Narodowe Święto Niepodległości – w poniedziałek 11 listopada.

Znacznie dłużej odpocząć będziemy mogli w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Wystarczy 7 dni urlopu, aby wolne od pracy trwało nieprzerwanie przez 17 dni, aż do święta Trzech Króli 6 stycznia 2020 roku. 

zobacz także: kiedy urlop w 2020 roku? jak najwygodniej ułożyć sobie kalendarz urlopów?

Warto już teraz chwycić w dłoń kalendarze i konsekwentnie poszukać możliwości odpoczynku. Tym bardziej, że z badań prowadzonych przez Randstad wynika, że ponad połowa Polaków nie wykorzystuje przysługującego urlopu wypoczynkowego. Średnio z poprzedniego roku zostaje nam 10 dni. Najczęściej mierzą się z tym mieszkańcy największych polskich metropolii.

oferty pracy dla Ciebie

znajdź pracę