Pożyczka dla przedsiębiorcy pozwala mu na swobodną realizację działań biznesowych. Można ją zaciągnąć w dowolnym momencie – zarówno dopiero zakładając firmę, jak i wtedy, gdy działa ona na rynku już od wielu lat. Do wyboru jest wiele różnorodnych rozwiązań. Warto więc wiedzieć, czym charakteryzują się pożyczki dla przedsiębiorców.

Pożyczka dla przedsiębiorców to wygodne rozwiązanie, które umożliwia finansowanie własnego biznesu. Warto dostosować ją do potrzeb swojej firmy.

Kredyty i pożyczki dla przedsiębiorców – popularne rodzaje finansowania bankowego

Standardowe kredyty i pożyczki dla przedsiębiorców oferują przede wszystkim banki. Do popularnych rozwiązań zalicza się m.in.:

 • kredyty krótkoterminowe w rachunku bieżącym;
 • pożyczki obrotowe, których celem jest sfinansowanie kapitału obrotowego związanego z prowadzoną firmą;
 • pożyczki inwestycyjne związane z finansowaniem inwestycji, które podejmuje dana firma;
 • pożyczki rozwojowe na rozwój przedsiębiorstwa, np. nowe inwestycje zwiększające konkurencyjność lub zakup sprzętu, który pozytywnie wpłynie na stosowanie innowacji;
 • pożyczki pomostowe, które ułatwiają start działalności gospodarczej, zwłaszcza w oczekiwaniu na wdrożenie projektu dotacji unijnych;
 • pożyczki płynnościowe pozwalające na finansowanie bieżących wydatków;
 • kredyty i pożyczki dla młodych przedsiębiorców „na start”, które umożliwiają otworzenie biznesu;
 • kredyty technologiczne przeznaczony na finansowanie wdrażania nowości technologicznych.

Aby otrzymać pożyczkę dla przedsiębiorców, trzeba oczywiście spełnić odpowiednie warunki. Konkretne wytyczne zależą od ustaleń danego banku.

Należy pamiętać, że możliwa jest także pożyczka dla samozatrudnionych i przedsiębiorców udzielona przez instytucje pozabankowe. Choć o wiele łatwiej ją dostać, jej spłacanie może okazać się droższe.

Mamy oferty pracy specjalnie dla Ciebie

Nie czekaj i sprawdź nasze oferty pracy. Pokierujemy Cię w stronę nowej pracy pełnej korzyści. Odkryj możliwości, które na Ciebie czekają.

poznaj nasze oferty pracy

Sprawdzona pożyczka dla młodych przedsiębiorców „na start”

Rozpoczynając biznes i chcąc znaleźć środki na jego finansowanie, warto zaciągnąć sprawdzoną pożyczkę. Tego typu udogodnienia dla początkujących właścicieli firm oferują programy rządowe. Państwo polskie w różny sposób wspiera biznesmenów. W dobie koronawirusa głośna stała się m.in. bezzwrotna pożyczka dla każdego przedsiębiorcy, będąca jednym z elementów tarczy antykryzysowej. Bez względu na sytuację dostępne jest też właśnie wsparcie dla firm „na start”.

Pożyczka dla młodych przedsiębiorców, o której mowa, to program „Pierwszy Biznes – Wsparcie w starcie”. Zapoczątkowało go Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, a jego realizacją zajmuje się Bank Gospodarstwa Krajowego. Całe przedsięwzięcie umożliwia zaciągnięcie nisko oprocentowanej pożyczki dla przedsiębiorcy (jedynie 0,01% lub 0,03% rocznie) zarówno na rozpoczęcie nowej działalności, jak i stworzenie nowego stanowiska w firmie.

Tego typu wsparcie kierowane jest do wielu grup. Z pożyczki dla młodych przedsiębiorców na otwarcie nowego biznesu mogą skorzystać absolwenci szkół i uczelni, studenci ostatniego roku na studiach wyższych, bezrobotni oraz opiekunowie zajmujący się osobami niepełnosprawnymi. Pożyczka dla przedsiębiorcy wynosi 20-krotność przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej.

Z pożyczki na stworzenie nowego stanowiska pracy mogą skorzystać obecni przedsiębiorcy, a także m.in. szkoły i przedszkola o charakterze niepublicznym, żłobki, podmioty zajmujące się usługami rehabilitacyjnymi oraz osoby fizyczne i prawne, które mieszkają lub mają siedzibę w Polsce.

Pożyczka dla przedsiębiorców z Funduszy Unijnych

Dobrym pomysłem jest też zainteresowanie się ofertami Funduszy Unijnych. Bez trudu można znaleźć w ten sposób satysfakcjonujące i opłacalne rozwiązanie. Pożyczka dla mikroprzedsiębiorcy, a może małej lub średniej firmy? Wybór jest szeroki. Ciekawie prezentuje się np. program Jeremie, w ramach którego dostępne są zarówno pożyczki rozwojowe, jak i obrotowe czy płynnościowe oraz kredyty.

Unijne pożyczki dla przedsiębiorców mogą się różnić w zależności od województwa. Warto więc na bieżąco sprawdzać informacje dotyczące najbliższej okolicy.

Zobacz również:

 1. czym jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych? najważniejsze informacje
 2. czym jest elevator pitch i jak go napisać?
 3. czym jest ulga na start ZUS? warunki i zasady

oferty pracy dla Ciebie

znajdź pracę