Współpraca z agencją pracy tymczasowej nie musi kończyć się na pozyskaniu pracowników. Wiele korzyści mogą osiągnąć inwestorzy, którzy dopiero planują otwarcie zakładu. Zanim wybiorą odpowiednią lokalizację poszukują dokładnych informacji związanych z charakterystyką lokalnego rynku. W czym zatem na etapie otwierania nowej lokalizacji może pomóc Twojej firmie agencja pracy tymczasowej?

rynek pracy specjaliści
rynek pracy specjaliści

poznasz benchmarki wynagrodzeń

Współpracując z agencją pracy tymczasowej dowiesz się, jakie jest natężenie firm o analogicznym profilu działalności do Twojego. To z nimi będziesz przecież rywalizował o podobny profil kandydatów. Twoje szanse w tym wyścigu będą większe, jeśli oferta dla kandydatów będzie konkurencyjna.

Agencja pracy, dysponując aktualnymi danymi dotyczącymi benchmarków wynagrodzeń,  pomoże Ci w kompleksowej analizie Twojej oferty w kontekście lokalnych realiów rynkowych. Mówiąc o analizie oferty, mówimy o jej finansowej stronie jak i szeroko rozumianym pakiecie benefitów. Wsparcie agencji może dotyczyć szerszego spojrzenia na to, jak Twoja marka pracodawcy jest postrzegana na rynku i czy potrzebne jest podjęcie jakichś działań employer brandingowych

Agencja pracy, realizując podobne procesy rekrutacyjne dla firm z różnych branż, orientuje się co jest aktualnie dla kandydatów istotne i jakimi kryteriami posługują się przy wyborze oferty pracy.Tego typu wiedza może wesprzeć proces umacniania wizerunku Twojej firmy jako atrakcyjnego pracodawcy już na samym początku jej działalności oraz wesprzeć tempo rozwoju Twojej inwestycji.

dostęp do kadry pracowniczej

Agencja pracy tymczasowej działa wielotorowo i współpracuje z różnymi partnerami na lokalnym rynku. Organizuje i bierze udział w wydarzeniach branżowych, budując w ten sposób swoją sieć kontaktów z lokalną społecznością. Będąc blisko kandydatów i klientów śledzi mechanizmy w obrębie lokalnego rynku pracy i na ich podstawie dobiera najbardziej skuteczne strategie rekrutacyjne. W dobie zmian technologicznych, wachlarz możliwości rekrutacyjnych jest bardzo szeroki. Agencja pracy tymczasowej pomaga w określeniu grupy docelowej i na tej podstawie wybiera odpowiednie narzędzia - od tradycyjnych, po te oparte na najnowocześniejszych rozwiązaniach. Możliwości jest bardzo dużo - ważne aby zaplanowane działania były poparte znajomością lokalnego rynku. Decydując się na wsparcie agencji pracy tymczasowej korzystasz z jej know-how, unikając w ten sposób ryzyka nietrafionych decyzji czy inwestycji w mało efektywne metody rekrutacyjne.

sezonowość i mechanizmy lokalnego rynku

Stała obecność agencji na lokalnym rynku, na którym rozważasz rozpoczęcie działalności pozwala Ci także poznać specyfikę regionu. Dzięki temu dowiesz się chociażby jaka jest gotowość kandydatów do dojazdów do pracy lub ich skłonność do zmiany zatrudnienia.

Duże natężenie firm o charakterze produkcyjnym oraz ich zdywersyfikowane piki sezonowe przyczyniają się do migracji kandydatów między przedsiębiorstwami w zależności od potrzeb projektowych organizacji. Częstą praktyką firm produkcyjnych jest zatrudnianie za pośrednictwem agencji pracy grupy pracowników tymczasowych na czas realizacji danego projektu. Warto tu zaznaczyć, że nawet sezonowy charakter produkcji daje pewną ciągłość zatrudnienia. Pracownicy po zakończeniu danego projektu z pomocą agencji przechodzą do innej organizacji, która właśnie wchodzi w czas zwiększenia potrzeb kadrowych. Agencja pracy tymczasowej, dysponując bazą kandydatów może wesprzeć Twoje przedsiębiorstwo w zarządzaniu tą zmiennością. Często stosowaną praktyką jest  nawiązywanie przez firmy stałej współpracy z wybranymi pracownikami tymczasowymi, którzy wyróżniają się wyjątkową jakością pracy. Wspierając się usługami agencji możesz zatem sprawnie zarządzać potrzebami kadrowymi w momencie zmienności zamówień, a także jesteś w stanie wyłonić pracowników, z którymi chciałbyś się związać na stałe.

elastyczność

Współpraca z agencją pracy tymczasowej to świetny sposób na budowę zespołu, zwłaszcza gdy dopiero otwierasz zakład produkcyjny. Planowanie procesów produkcyjnych przy jednoczesnym budowaniu struktur organizacji może być sporym wyzwaniem. 

Kiedy firma rozpoczyna swoją działalność i nabiera tempa, elastyczność ma szczególne znaczenie. Na każdym etapie rozwoju organizacji możesz powierzyć agencji odpowiedzialność za realizację wybranego procesu biznesowego w ramach outsourcingu. Możesz także skorzystać z usług rekrutacyjnych, niezależnie od poziomu stanowisk. W środowiskach produkcyjnych są to najczęściej profesje związane z zarządzaniem procesami produkcyjnymi, inżynierskie oraz specjalistyczne w działach utrzymania ruchu i logistyki.

Wsparcie agencji pracy tymczasowej znacznie przekracza samą rekrutację pracowników tymczasowych. Partnerska współpraca może przynieść wiele korzyści na każdym etapie rozwoju przedsiębiorstwa - od wyboru siedziby, przez kompletowanie kadry, zarządzanie procesami i szeroko zakrojone działania wizerunkowe.

pobierz najnowszą edycję badania Monitor Rynku Pracy i dowiedz się, jak swoją sytuację na rynku postrzegają pracownicy w Twoim regionie:

pobieram
o autorze
Anna Kaczor
Anna Kaczor

Anna Kaczor

senior branch manager w randstad polska

bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, trendami i raportami dotyczącymi rekrutacji i rynku pracy.

zapisz się