Decyzja o wyjeździe za granicę w celu podjęcia zatrudnienia zawsze musi być wnikliwie przemyślana. Warto przy tym wybrać kierunek emigracji zarobkowej, który jest sprawdzony i polecany. Dobre rozwiązanie stanowi, np. praca w Niemczech. Nasi zachodni sąsiedzi są otwarci na pracowników z Polski. Tamtejsi pracodawcy oferują też dobre zarobki. Gdzie można znaleźć pracę w Niemczech od zaraz i w jaki sposób najbezpieczniej tam wyjechać?

Praca w Niemczech kusi przede wszystkim lepszymi wynagrodzeniami. Polacy często decydują się ją podjąć na czas określony tak, aby zgromadzić pewne oszczędności i wrócić z nimi do kraju. Mają oni wiele możliwości zatrudnienia. Nie muszą także wyjeżdżać sami – często dostępna jest również praca w Niemczech dla par. Warto więc wiedzieć, jakie możliwości daje zatrudnienie w tym zachodnim państwie.

Praca w Niemczech – jak wyjechać bezpiecznie?

„Praca w Niemczech od zaraz” – po wpisaniu takiego hasła w wyszukiwarkę internetowa można znaleźć wiele ogłoszeń. Należy jednak podejść do nich z rozsądkiem i odpowiednią ostrożnością. W Internecie wciąż można natrafić na nieuczciwe osoby. Decydując się na wyjazd, kluczowe jest, aby była to legalna praca w Niemczech. Dlatego też warto skorzystać ze sprawdzonego pośrednika. Taką funkcję pełnią agencje zatrudnienia. Wybierając jedną z nich, należy sprawdzić, czy znajduje się ona na liście KRAZ. Warto poczytać też opinie na jej temat i zapoznać się z informacjami na jej stronie internetowej.

Wyjazd przez agencję może okazać się bardzo wygodny. Dzięki takiej firmie możliwa jest praca w Niemczech z zakwaterowaniem – zupełnie darmowym lub takim w dogodnej cenie. Pozwala to zgromadzić jak najwięcej oszczędności. Dodatkowo na miejscu czeka też zazwyczaj polskojęzyczny koordynator. Oprócz tego agencja często organizuje sam przejazd do miejsca wykonywania obowiązków zawodowych. Praca w Niemczech z dojazdem z Polski za darmo to również komfortowe rozwiązanie.

Mamy oferty pracy specjalnie dla Ciebie

Nie czekaj i sprawdź nasze oferty pracy. Pokierujemy Cię w stronę nowej pracy pełnej korzyści. Odkryj możliwości, które na Ciebie czekają.

poznaj nasze oferty pracy

W jakich branżach czeka praca w Niemczech? Popularne rozwiązania

W Niemczech funkcjonuje wiele przedsiębiorstw. Działają one w rozmaitych branżach i w różnych miejscach w kraju. Z perspektywy Polaków dostępna jest więc zarówno praca w Niemczech blisko granicy, jak i nieco dalej.

Tamtejsze firmy są otwarte na pracowników tymczasowych i gwarantują im dobre warunki zatrudnienia. Warto również pamiętać, że nie zawsze trzeba wyjeżdżać samodzielnie. Dobrym rozwiązaniem jest praca w Niemczech dla par – proponuje ją wielu pracodawców.

W jakich branżach najłatwiej o zdobycie zatrudnienia? Popularne rozwiązanie to chociażby praca w Niemczech na budowie. Inne sektory poszukujące pracowników to m.in. transport i logistyka, sprzedaż, motoryzacja czy gastronomia. Możliwa jest też praca w Niemczech na magazynie i na produkcji. Dotyczy to zarówno bardziej zaawansowanych stanowisk, jak i tych prostszych. W tym drugim przypadku często dostępna jest nawet praca w Niemczech bez języka.

Kolejne, popularne branże, w których można znaleźć zatrudnienie, to hotelarstwo i turystyka. Od lat typowe rozwiązanie stanowi także praca w Niemczech jako opiekunka osób starszych. Oprócz tego istnieje szansa, aby zatrudnić się przy sprzątaniu lub zbiorach owoców albo warzyw.

Warto wiedzieć: MAN Trucks – jak wygląda praca?

Praca w Niemczech dla Polaków – na jakie zarobki można liczyć?

Dobra praca w Niemczech może przynieść satysfakcjonujące zarobki. Ich wysokość zależy oczywiście od branży, w której jest wykonywana, oraz od doświadczenia i umiejętności danej osoby Wynagrodzenie zazwyczaj jest jednak satysfakcjonujące z perspektywy wielu pracowników z Polski. Warto bowiem pamiętać, że płaca minimalna w Niemczech wynosi 9,82 euro brutto za godzinę, co daje 1621 euro brutto w skali miesiąca. Od 1 lipca 2022 roku ma ona wzrosnąć do 10,45 euro brutto za godzinę i 1725 euro brutto miesięcznie. Należy przy tym zaznaczyć, że na wyższą stawkę mogą liczyć pracownicy tymczasowi. Wynosi ona 10,88 euro brutto na godzinę. Na październik 2022 roku planowane są kolejne podwyżki.

Zobacz również:

  1. Najchętniej za pracą wyjeżdżamy do Niemiec i Wielkiej Brytanii
  2. Jak znaleźć pracę za granicą bez języka?
  3. Praca za granicą dla par – podstawowe informacje

oferty pracy dla Ciebie

znajdź pracę