Zdobywanie nowych kompetencji i rozwijanie dotychczasowych umiejętności to podstawa uzyskania dobrej pozycji na rynku pracy. Warto więc uczestniczyć w różnego typu szkoleniach. Dobrym rozwiązaniem są darmowe kursy online, które można odbyć w dowolnym miejscu i czasie.

Internet daje szerokie możliwości rozwoju, również zawodowego. Nie tylko pozwala na budowanie sieci kontaktów i czytanie branżowych artykułów, lecz także naukę przydatnych umiejętności. W sieci dostępne są bowiem darmowe kursy online z certyfikatem. Po odbyciu ich można zdobyć nowe kompetencje oraz poprawić swoje CV.

Dlaczego warto zdecydować się na darmowe kursy online?

Kursy online za darmo cieszą się coraz większą popularnością. Stanowią niezwykle elastyczne rozwiązanie – to użytkownik decyduje, kiedy i gdzie chce w nich uczestniczyć. Dzięki temu bezpłatne kursy online bez problemu można dostosować do swoich potrzeb i aktualnego trybu życia.

Darmowe szkolenia online nie wymagają też ponoszenia żadnych kosztów. Wystarczy, że dana osoba zapisze się na interesujący ją kurs, a następnie na bieżąco będzie zapoznawać się z udostępnionymi w jego ramach materiałami. W tego typu szkoleniach może wziąć udział każdy – jedynym warunkiem jest dostęp do Internetu.

przeczytaj też: najlepiej opłacane zawody w Polsce – w jakiej profesji warto rozpocząć karierę?

Obecnie w sieci można znaleźć bezpłatne szkolenia online dotyczące zagadnień związanych z rozmaitymi branżami. Program dostępnych kursów jest niezwykle różnorodny, dlatego każdy wybierze coś dla siebie. Łatwo w ten sposób rozszerzyć swoje kompetencje i zdobyć nowe, przebranżowić się, a także rozwijać własne zainteresowania. Warto przy tym podkreślić, że w przypadku życia zawodowego wyjątkowo korzystne mogą się okazać darmowe kursy online z certyfikatem. Po ich zakończeniu uczestnicy otrzymują specjalny dokument, który potwierdza zdobyte przez nich umiejętności. Taki certyfikat może mieć znaczenie np. podczas starania się o nową pracę.

Jak wybrać darmowe kursy online z certyfikatem?

Aby darmowy kurs online był przydatny, należy dobrze dostosować go do swoich wymagań. Z oferty szkoleń trzeba wybrać to, które faktycznie jest potrzebne do rozwijania określonych kompetencji. Każda osoba powinna więc przemyśleć, co stanowi dla niej priorytet podczas nauki.

Szukając szkolenia online za darmo z certyfikatem, warto też zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim należy dokładnie przeczytać opis takiego kursu. Im bardziej jest on szczegółowy, tym lepiej – może to stanowić wskazówkę, że przekazywane w jego ramach informacje będą miały dużą wartość merytoryczną. Oprócz tego warto sprawdzić, kto jest autorem i prowadzącym szkolenia. Jeśli to znana firma lub ekspert z danej dziedziny, nauka online za darmo może przynieść naprawdę wymierne skutki.

przeczytaj też: w jaki sposób można zadbać o efektywne zarządzanie projektami?

Aby dowiedzieć się, czy wybrane darmowe kursy internetowe są warte uwagi, należy również zapoznać się z opiniami na ich temat. Można je znaleźć m.in. w mediach społecznościowych i na różnego typu forach.

Gdzie można znaleźć dobre, darmowe szkolenia online?

Szkolenia online za darmo z certyfikatem można znaleźć w wielu miejscach w sieci. Wśród nich na uwagę zasługują m.in.:

  • Akademia PARP – platforma oferująca darmowe kursy online po polsku. Dotyczą one zagadnień związanych m.in. z zarządzaniem, marketingiem, prawem, finansami oraz rozwijaniem kompetencji osobistych;
  • Google Internetowe Rewolucje – strona udostępniająca darmowe szkolenia online z certyfikatem od firmy Google. Kursy skupiają się wokół zagadnień dotyczących marketingu internetowego oraz technologii komputerowych;
  • Udemy – jedna z największych i najpopularniejszych platform oferujących zarówno płatne szkolenia, jak i darmowe kursy online. Umożliwiają one zdobywanie kompetencji z takich dziedzin jak m.in. programowanie, marketing, fotografia, sprzedaż, przemysł, media i zarządzanie;
  • HubSpot Academy – strona zawierająca kursy online z certyfikatem za darmo, które skupiają się na tematyce marketingu, sprzedaży i obsługi klienta. Tego typu szkolenia odbywają się w języku angielskim.

Darmowe szkolenia online po polsku można też znaleźć na takich platformach jak Kursodrom czy Navoica. W przypadku stron anglojęzycznych ciekawą ofertę prezentują m.in. Coursera i edX.

mamy oferty pracy specjalnie dla Ciebie

Nie czekaj i sprawdź nasze oferty pracy. Pokierujemy Cię w stronę pracy pełnej korzyści. Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy.

poznaj nasze oferty pracy