Bardzo często słyszy się, że najcenniejszym kapitałem organizacji są ludzie. Wiele małych i średnich firm na całym świecie ciężko pracuje, aby poradzić sobie z wyzwaniami, które pojawiły się na skutek COVID-19. Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej polegają na produktywności swoich pracowników. 

Dla części przedsiębiorstw w warunkach nowej normalności pojawiają się możliwości rozwoju, a to oznacza większe zapotrzebowanie na talenty. Gdy działasz w czasach niepewności rynkowej cennym wsparciem, które może ułatwić realizację celów jest współpraca z zewnętrzną firmą HR. Oto pięć najważniejszych powodów, dla których warto nawiązać taką współpracę.

Dowiedz się, jak Randstad może pomóc osiągnąć Twoje cele biznesowe. Pobierz broszurę.

oszczędność czasu i mniejsze koszty

Oszczędność czasu i obniżenie kosztów to wspólne priorytety większości firm. Są także szczególnie istotne dla sektora MŚP, których zasoby mogą być ograniczone, a potrzebują pracowników, którzy zapewnią odpowiedni poziom wydajności. Tymczasem rekrutacja nieodpowiedniej osoby, która skutkuje wznowieniem procesu może kosztować nawet 21% rocznego wynagrodzenia pracownika

Co więcej, średni czas potrzebny na obsadzenie wakatu przed pandemią wynosił 36 dni. Nawet jeśli dziś uległ on zmniejszeniu, to pracodawcy w dalszym ciągu powinni mieć świadomość tego, ile czasu mogą poświęcić zanim znajdą odpowiednią osobę. 

Jedną z najważniejszych korzyści wynikających ze współpracy z zewnętrznym partnerem, jakim jest firma HR to szybki i efektywny proces pozyskiwania odpowiednich pracowników. Eksperci partnera HR dysponują najnowszą technologią i mają dostęp do wysokiej specjalistów, co zmniejsza ryzyko i pozwala zoptymalizować zatrudnienie.

Dowiedz się więcej o pracy tymczasowej i o tym, jak ta forma zatrudnienia może przyczynić się do sukcesu Twojej firmy. Odwiedź naszą stronę.

dostęp do wykwalifikowanych talentów dzięki współpracy z firmą HR

Znalezienie i pozyskanie odpowiednich talentów jest zawsze sporym wyzwaniem dla firm niezależnie od sektora, w którym działają. COVID-19 sprawił jednak, że w niektórych branżach przedsiębiorstwa były zmuszone rozstać się z częścią swoich pracowników. Mimo to organizacje, które przed pandemią miały problemy z dostępem do wykwalifikowanych kandydatów napotkają prawdopodobnie te same wyzwania w nadchodzących miesiącach i latach.

Współpraca z odpowiednią firmą HR może pomóc w rozwiązaniu tego problemu na różne sposoby, np. zapewniając dostęp do talentów posiadających odpowiednie kompetencje, którzy wcześniej z sukcesem pracowali w firmach o podobnym profilu. Możesz zyskać także dostęp do innowacyjnych narzędzi HR, które ułatwią dotarcie do kandydatów.

pobierz przewodnik
pobierz przewodnik

elastyczność

Małe i średnie przedsiębiorstwa bardzo często muszą być przygotowane na okresy nagłego  wzrostu czy spadku zapotrzebowania na ich produkty i ogólną nieprzewidywalność środowiska, w którym działają. To oznacza, że w każdej chwili muszą być gotowe, aby elastycznie reagować na zachodzące zmiany. 

Jest to znacznie łatwiejsze, gdy współpracujesz z doświadczoną i posiadającą odpowiednie know-how firmą HR, specjalizującym się właśnie w znajdowaniu takich rozwiązań dla organizacji o potrzebach podobnych do Twojej.

Jeśli Twoje przedsiębiorstwo znajduje się w fazie rozwoju, zewnętrzna firma HR może pomóc Ci znaleźć wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy posiadają cenne doświadczenie w konkretnym obszarze i sektorze. Tacy kandydaci są idealnymi dla przedsiębiorstw, które rosną.

A co jeśli na kondycję Twojego przedsiębiorstwa wpływa sezonowość branży? Doświadczona firma HR może zapewnić wsparcie i wiedzę potrzebną do sprostania także temu wyzwaniu.

skuteczniejsze planowanie

Planowanie i przewidywanie tego, ilu i jakich pracowników będzie potrzebowała firma w bliższej i dalszej przyszłości, to wyzwanie stojące przed wieloma działami HR. Dotyczy ono zwłaszcza małych i średnich firm, których potrzeby kadrowe mogą być nieprzewidywalne, a brak zasobów i czasu może utrudniać odpowiednie planowanie zatrudnienia. 

Zewnętrzny partner HR może pomóc w takich aspektach jak:

  • analiza danych związanych z pracownikami w celu identyfikacji lub i przewidywania przyszłych potrzeb 
  • ponowne wykorzystanie posiadanych zasobów
  • planowanie zatrudnienia na podstawie danych i ich aktualizacji w czasie rzeczywistym 

Odpowiednie planowanie zasobów ludzkich ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać kapitał ludzki, którym dysponujesz i odnieść sukces. 

technologią wspierająca człowieka

Technologia odgrywa coraz większą rolę w niemal każdym aspekcie naszego życia, także zawodowego. Nie zapominajmy jednak, że w rekrutacji istotniejszy od uzyskania oczekiwanych wyników jest czynnik ludzki. 

Dlatego w Randstad kluczową rolę odgrywa strategia Tech&Touch. Technologia jest naszym sojusznikiem we wspieraniu firm i pracowników w osiąganiu ich prawdziwego potencjału.

Przygotowaliśmy materiał, w którym znajdziesz więcej informacji na temat współpracy z Randstad: 

  • w jakich obszarach możemy pomóc Twojej firmie;
  • jak wygląda kwestia rozliczenia
  • przykłady współpracy
people.png

w jaki sposób randstad może pomóc Twojej firmie?

pobierz

Autor: Katarzyna Ślipka

o autorze
randstad polska
randstad polska

Zespół Randstad Polska

lider branży hr

bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, trendami i raportami dotyczącymi rekrutacji i rynku pracy.

zapisz się